FAQ

Nemohu se přihlásit. mYx mi po vložení přístupových údajů do přihlašovacího okna hlásí: Host, ke kterému se snažíte přihlásit není dostupný pro tento účet. Co mám dělat?

Prosím ověřte, zda váš web neběží na dvou doménách – s www a bez www. mYx takové domény bere jako dva různé weby a nelze kombinovat výsledky obou. Pokud máte trial verzi objednanou na doménu bez www, tak přístup je aktivní pouze pro tuto doménu.

Zapnutím mYxu také pro druhý typ domény není optimální řešení, protože výsledky klikání nebudou v jedné heatmapě, ale rozdělené podle domény.


Tip:

  • Doporučujeme permanentní přesměrování jedné domény na druhou pomocí souboru .httaccess (kontaktujte případně svého webmastera).
  • Pokud budete potřebovat, můžeme v systému mYxu změnit doménu z, nebo na www, podle toho, pro jakou doménu jste se finálně rozhodli. Pište z emailu, na který jste mYx objednali na info@myx.cz, rádi vám vyjdeme vstříc.

Proč musím na web vkládat také verifikační kód?

Verifikační kód je bezpečnostním prvkem, který zaručí, že nikdo nepovolaný nebude mít nikdy příležitost zneužít Vaše data. Verifikační kód je také důležitým prvkem bez kterého se neobejdete ve chvíli, kdy zapomenete svůj login.

Podporuje mYx také HTTPS weby?

Ano, mYx podporuje také HTTPS weby. Systém detekuje kam vložíte kód a podle toho směruje kliky. Takže i když máte část webu na HTTP a část na HTTPS, kód zůstává stejný.

Bude mYx fungovat i na subdoménách objednaného webu?

Systém umí sbírat kliky i pro subdomény objednaného webu, nicméně se požadavky řeší individuálně, prosíme napište nám na nebo v objednávkovém formuláři zaškrtněte políčko "Řešení na míru".

Proč se někdy kliky (heatmapy) zobrazují i mimo webovou stránku?

Důvodů může být několik. Pokud se kliky zobrazují na pravé straně mimo web, indikuje to u delších stránek používání posuvníku (resp. kliknutí do prostoru a posouvání pomocí myši). Jestliže jsou kliky mimo webovou stránku jinde, může být příčina v tom, že máte danou stránku uživatelsky nastavitelnou a každý uživatel ji tak může vidět trochu jinak (= klikat na různá místa) nebo se stránka často mění velmi zásadním způsobem (dynamický obsah). Může to také znamenat, že na daném místě očekává většina uživatelů odkaz, který tam ale není.

Jak často se obnovují data uskutečněných kliků na stránkách?

Data se obnovují každou minutu, takže vždy máte k dispozici okamžitý stav provedených kliků!

Kam se ukládají všechna data jednotlivých kliků? Potřebuji nějaký HW?

Ne, všechna data uchováváme na našich serverech po celou dobu platnosti Vašeho předplatného.

Jak dlouho do historie (zpětně) budu mít data k dispozici?

Data budete mít k dispozici zpětně 2 roky do historie. Pokud se v budoucnu období změní, budeme Vás včas informovat.

Co se stane, když vyčerpám předplatné a rozhodnu se sledovat své stránky až s nějakým časovým odstupem? Budu pak mít k dispozici i starší data?

Data, která jste si předplatili budete mít k dispozici po celou dobu trvání Vašeho předplatného. V případě, že si znovu objednáte s časovým odstupem, budete mít k dispozici i data (pouze za předpokladu, že jste nechali mYx kód na stránkách), která už jste měli v minulosti předplacené (například k porovnání dvou období) a to až do max. 2 let zpětně (data uchováváme maximálně 2 roky, pokud se časové období změní, budeme vás Včas informovat).

Co se stane v případě, že zvolím balíček podle velikosti webu odhadem a po čase zjistím, že reálný počet kliků za dané období spadá do jiného balíčku?

Předplacené částky se Vám počítají jako kredit a přepočítávají se podle aktuálního měsíčního počtu kliků. Pokud se stane, že limit překročíte, délka poskytování služeb se Vám alikvótně zkrátí a my Vás na tuto skutečnost předem upozorníme, abyste včas měli možnost si prodloužit dobu trvání novou objednávkou.

Zapomněl/a jsem heslo nebo login, jak získám nové?

Stačí nám zaslat požadavek z emailu, který jste uvedl/a při registraci a na a my Vám přístupové údaje pošleme.

Dají se zablokovat přístupy z mé firmy, tak abych je ve výsledcích (v zobrazené heatmapě) neviděl/a?

Ano, stačí si v mYxéru zadat IP adresu Vaší firmy a kliky se automaticky odfiltrují. Uvidíte tedy pouze relevantní údaje nezkreslené kliky například Vašimi zaměstnanci.

Mohu mYx použít pro fluidní webové stránky?

Ne, z principu není možné sledovat kliky fluidních stránek (stránek, které mají proměnnou šířku v závislosti na velikosti viewportu).

Co je „mYx“?

Systém mYx dokáže sledovat každý jednotlivý klik myší na dané stránce a vygenerovat takzvanou heatmapu = barevnou mapu která se zobrazí přes sledovanou stránku a barevnou intenzitou ukazuje místa, kde je nejvíce a kde nejméně interakcí uživatelů v podobě kliknutí myší.

Co znamená zkratka „mYx“?

mYx znamená „Mouse YX“ = Souřadnice pozice myši.

Můžu si někde funkčnost systému mYx vyzkoušet?

Ano, každá jednotlivá stránka www.myx.cz je k dispozici k vyzkoušení se zobrazenou heatmapou. Stačí si otevřít kteroukoliv ze stránek a zvolit „Vyzkoušet demo“. Nebo si můžete mYx vyzkoušet přímo na svém webu dvoutýdenní zkušební verzi zdarma!

Kdo mYx naprogramoval a provozuje?

mYx je produkt, který naprogramoval, designoval a provozuje náš tým – SiteOne

Jak mohu žačít sledovat svůj vlastní web?

Stačí si objednat balíček a vyplnit objednávkový formulář. Do dvou pracovních dní od nás obdržíte zálohovou fakturu a svůj mYx kód, který si vložíte na své stránky. Společně s kódem obdržíte také vlastní přihlašovací údaje, které si sami určíte při vyplňování objednávacího formuláře. V tuto chvíli už začne náš systém sledovat kliky na Vašem webu a po zaplacení faktury se Vám aktivuje přístup.

Potřebuji si pořizovat nějaký SW?

Ne, stačí vložit vygenerovaný kód a můžete začít sledovat své stránky.

Kam mám svůj kód vložit?

Kód se vkládá stejným způsobem jako například kód Google Analytics do zdrojového kódu webu a vkládá se těsně před značku </body>. Doporučujeme vložit kód na každou stránku webu, tam kde kód nebude vložen, nebude možné heatmapy zobrazit ani sbírat jednotlivé kliky myší.

Lze si mYx heatmapy zobrazit i bez vloženého kódu?

Ne, mYx heatmapy se vám nezobrazí dokud nevložíte kód. I poté je potřeba počkat až se na stránky dostane dostatečný počet uživatelů, aby se vygenerovaly potřebné kliky. Je tedy vhodné počkat minimálně jeden den v závislosti na tom, jakou má Váš web návštěvnost (kliky se obnovují každou minutu).

Jak si vlastně mYx heatmapy svého webu zobrazím?

Ve Windows zmáčkněte kombinaci kláves: Ctrl + Alt + Shift + m.

Na počítačích MAC stiskněte: Ctrl + Option Option + Shift Shift + m.

Následně se Vám otevře přihlašovací okno a po zalogování už můžete mYxovat.

Musím se pro každé zobrazení mYxu znovu přihlásit?

Ne, přihlásit se stačí pouze jednou, při každém dalším zadání zkrácené volby na stejném počítači a ve stejném prohlížeči již není přihlášení nutné (při prvním přihlášení je potřeba zakliknout "zapamatovat přihlášení".

Jak mohu kliky (heatmapy) sledovat na flashovém banneru?

Flashový banner a zobrazení kliků (heatmapy) na něm je možné sledovat pouze za předpokladu, že se banner nastaví do transparent módu. Flashový banner musí mít nastavený parametr wmode=’transparent’. Pokud banner tento parametr mít nebude, klikání v prostoru banneru nemůže být zaznamenáno.

Je možné zjistit přesný počet kliků na nějakém konkrétním místě kdekoliv na stránce?

Ano, stačí myší označit (levým tlačítkem + tažením myši, jako když označujete textové pole) dané místo a  pokud je v místě alespoň jeden klik, počet kliků se Vám okamžitě zobrazí.

Proč se mi kliky zobrazují posunuté mimo logické oblasti?

Je velmi pravděpodobné, že máte nastavený větší/menší font v prohlížeči. Zobrazte si font na 100% velikost, klávesovou zkratkou CTRL+/-.

Dají se sledovat dynamické stránky (velmi často měněné)?

Pokud se na stránce dělají časté změny a stránka neustále mění vzhled doporučujeme sledovat jen takové období, po které byla stránka neměnná. (Nastavení sledovaného období je možné v mYxéru). V opačných případech budete mít zkreslená data.

Sbírají se kliky pro všechny stránky?

Kliky sbíráme pro všechny stránky, na které vložíte kód a jsou objednány na zkušební verzi nebo formou balíčku. Výjimku tvoří stránky, jejichž URL je delší než 255 znaků.

Funguje mYx i na čistě flashových webech?

Ne, flashové weby není možné sledovat. Takový web má jednu URL a tudíž nelze rozlišit jednotlivé stránky a přiřadit k nim správné kliky.

Kdo například mYxuje?

Parfums.cz eStránky.cz ŠKODA Auto Český rozhlas Super Hosting Moravský peněžní ústav Blue Style Cars.cz IT Logica Slevomat Last minute Invia.cz Last minute NetTravel.cz Státní ústav pro kontrolu léčiv Dovolená a last minute zájezdy