mYxér a jeho funkce

Příklad použití mYxu

Na www.siteone.cz jsme dali prostor upoutávkám projektů, na kterých jsme pracovali. Za normálních okolností  Vám žádný nástroj neumožní zjistit, jak často uživatelé na jednotlivé upoutávky klikají.

Na www.siteone.cz jsme dali prostor upoutávkám projektů, na kterých jsme pracovali. Za normálních okolností Vám žádný nástroj neumožní zjistit, jak často uživatelé na jednotlivé upoutávky klikají.

S mYxem zadáte zkrácenou volbu na klávesnici a hned víte, na které upoutávky se kliká nejvíce. Zjistíte i přesný počet kliků na kterémkoli určeném místě (viz. další obrázek). Na obrázku s vygenerovanou heatmapou je vidět, že upoutávka docela vpravo má jednoznačně nejmenší počet kliků.

S mYxem zadáte zkrácenou volbu na klávesnici a hned víte, na které upoutávky se kliká nejvíce. Zjistíte i přesný počet kliků na kterémkoli určeném místě (viz. další obrázek). Na obrázku s vygenerovanou heatmapou je vidět, že upoutávka docela vpravo má jednoznačně nejmenší počet kliků.

Pokud potřebujete vědět, kolik kliků přilákala každá z upoutávek, stačí daný prostor označit myší a počet kliků se dopočítá. Poté si můžete v Google Analytics zjistit návštěvnost stránky, na kterou upoutávkou směřujete, a zjistíte, jestli upoutávka přináší dostatečnou konverzi, nebo si zaslouží výměnu za jinou.

Pokud potřebujete vědět, kolik kliků přilákala každá z upoutávek, stačí daný prostor označit myší a počet kliků se dopočítá. Poté si můžete v Google Analytics zjistit návštěvnost stránky, na kterou upoutávkou směřujete, a zjistíte, jestli upoutávka přináší dostatečnou konverzi, nebo si zaslouží výměnu za jinou.

Porovnejte dva předchozí obrázky s tímto. Za stejné období se zobrazují kliky v rozdílné hustotě. Zablokovali jsme kliky z IP adresy naší společnosti a můžeme tak sledovat jen relevantní data od našich potenciálních klientů.

Porovnejte dva předchozí obrázky s tímto. Za stejné období se zobrazují kliky v rozdílné hustotě. Zablokovali jsme kliky z IP adresy naší společnosti a můžeme tak sledovat jen relevantní data od našich potenciálních klientů.

Funkce mYxu neustále vyvíjíme.

Máte nápad na zajímavou funkci, která nám chybí?

Napište nám

Takto vypadá mYxér (toolbar), který se zobrazí spolu s heatmapou po použití příslušné klávesové zkratky.

mYxér
Minimalizovaný mYxér

mYxér můžete minimalizovat a maximalizovat. Podívejte se, jak vypadá v plné velikosti.

Průhlednost heatmapy

50% 100%

Je-li na stránce hodně kliků, překryje heatmapa všechny prvky. S mYxem můžete zvýšit průhlednost heatmapy, abyste stále viděli, kam přesně návštěvníci stránek klikají. Funkce se hodí hlavně při vyhodnocování heatmap za delší období.

Průhlednost

Intenzita barevnosti heatmapy

50% 100%

Potřebujete-li si na stránce s vysokým počtem kliků důkladně prohlédnout místa, kam návštěvníci klikají úplně nejvíce, pomůže Vám funkce nastavení intenzity barevnosti heatmapy. Funkce se hodí pro stránky s vysokou návštěvností nebo při vyhodnocování heatmap za delší období.

Intenzita

Zobrazení - Barevnost heatmapy

Bílá Černá Žlutá

Pokud jsou barvy Vašich stránek příliš podobné základní barevné škále heatmapy mYx, můžete si pro svou heatmapu vybrat jinou barevnost, aby nesplývala s prvky na analyzované stránce.

Blokace IP

Zobrazení - Rozlišení heatmapy

SD HD

Čím vyšší rozlišení si v heatmapě nastavíte, tím přesněji určíte, kam mířily kliky uživatelů. Funkce se hodí zvláště pro weby s vysokým počtem kliků.

Rozlišení

Filtrovaní IP adres

mYx dokáže ignorovat kliky z vybraných IP adres. Díky tomu máte možnost odfiltrovat například kliky z IP adres Vaší firmy a soustředit se jen na relevantní data od Vašich potenciálních zákazníků.

Blokace IP

Počty kliků v konkrétních oblastech stránky

Zajímá Vás počet kliků v konkrétní oblasti stránky? Stačí ji označit tažením myší a mYx Vám spočte kliky pouze v označené oblasti. Zároveň je schopen si místo (nebo více označených míst) pamatovat a Vy můžete data z vybraných lokací porovnávat v čase. Funkci lze zneviditelnit, popřípadě můžete údaje o jednotlivých oblastech vymazat (a začít měřit znovu).

Selekce

Barva mYxéru

Šedá Modrá Vínová

Nastavení mYxéru (toolbaru) umožňuje výběr ze tří různých barev. Funkce se hodí hlavně v případech, kdy se mYxér na podobně barevně laděné stránce ztrácí v pozadí.

Skin

Reporty

mYx umožňuje vygenerování základního reportu - top 25 URL a počet kliků na těchto stránkách za vybrané období. V tuto chvíli je maximální časový rozsah reportu 1 měsíc.

Skin

Paměť nastavení

mYx si pamatuje nastavení všech funkcí v souvislosti s přihlašovacím jménem a heslem. I když tedy nejste u svého počítače, svoje nastavení máte pořád k dispozici. Naopak smazáním nastavení můžete vymazat přihlašovací údaje, blokované IP, nastavení průhlednosti a dalších funkcí.

Reset nastavení

Statistiky

Zobrazit

Ve statistikách zjistíte vše, co souvisí s počtem kliků na jednotlivých stránkách i celém webu.

Statistiky

Kalendář

Pomocí kalendáře vyberete den, do kterého chcete heatmapu zobrazit. Zobrazí se data za vybranou délku období (například týden, měsíc či rok), která se projeví na časové ose i grafu.

Pod záložkou "Vlastní" si můžete nastavit časové období standardně zadáním "od-do".

Kalendář
Vlastní

Časová osa

Jednotky na ose se mění v závislosti na délce vybraného období - hodiny, dny a týdny.


Vývoj v klikání lze také přehrát jako video.


Graf ukazuje vývoj počtu kliků v čase, najetím myší na časovou jednotku v grafu si zobrazíte počet kliků za dané období.

Časová osa
Vývoj v klikání - video
Graf

Kdo například mYxuje?

Parfums.cz eStránky.cz ŠKODA Auto Český rozhlas Super Hosting Moravský peněžní ústav Blue Style Cars.cz IT Logica Slevomat Last minute Invia.cz Last minute NetTravel.cz Státní ústav pro kontrolu léčiv Dovolená a last minute zájezdy